CHIEFTEC zdroj Value, APB-500B8, 500W, ATX-12V V.2.3 , PS-2 type with 12cm Fan, Active PFC, 230V
PSU format:ATX; Connectors:8pin CPU 1x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Motherboard connectors:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin
Add to basket:
pcs
Add
Availability: 35 psc in stock
Price information
Your price excl. SNC:
  • Retail price:
  • SNC:
  • AO:
  • Your price inc. sales tax:
Code:
P/N:
APB-500B8
Warranty:
24 Month(s)
Manufacturer:
Chieftec
Representative in the EU:
EAN:
Particulars
Performance
AC Input:
230V / 4A
Frequency:
50 Hz
+5V:
19A
+3,3V:
22A
+5V & +3,3V combined:
130W
+12V 1:
24A
+12V 2:
21A
+12V 1 & +12V 2 combined:
396W
+12V 3:
N/A
+12V 4:
N/A
+12V 3 & +12V 4 combined:
P.F.:
>0,9
-12V:
0,3A / 3,6W
+5VSB:
2,5A / 12,5W
Maximum Load:
500W
Native cable
20+4PIN ATX:
1
SATA:
3
MOLEX:
2
Floppy:
1
4PIN 12V:
8PIN 12V:
8PIN (4+4) 12V:
6PIN PCIe:
8PIN (6+2) PCIe:
Features
Spezification:
ATX 12V 2.3
Form factor:
PS II
Efficiency:
<80%
Dimension (DxWxH):
140 mm x 150 mm x 87 mm
PFC:
Active PFC (0,9)
Fan:
120mm silent fan