Aruba AP-575 (RW) 802.11ax 2x2:2/4x4:4 Dual Radio Integrated Omni Antenna Outdoor AP
Aruba AP-575 (RW) 802.11ax 2x2:2/4x4:4 Dual Radio Integrated Omni Antenna Outdoor AP
Add to basket:
Price information
-
Retail price:
1 551,88 €
-
SNC:
0,07 €
-
AO:
0,00 €
-
Your price inc. sales tax:
1 877,88 €
Particulars
Aruba AP-575 (RW) 802.11ax 2x2:2/4x4:4 Dual Radio Integrated Omni Antenna Outdoor AP
HPE Aruba Networking AP-575 (RW) – Wi-Fi 6 Outdoor Access Point – R4H17A
HPE Aruba Networking AP-575 (RW) – výkonný venkovní Wi-Fi 6 access point s integrovanými všesměrovými anténami
HPE Aruba Networking AP-575 (RW), part number R4H17A, je výkonný venkovní enterprise access point z řady HPE Aruba Networking 570 Series. Je určen pro profesionální bezdrátové sítě v prostředích, kde je požadována vysoká kapacita, dlouhý dosah, vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům a současně spolehlivý provoz při extrémních teplotách.
AP-575 využívá Wi-Fi 6 (IEEE 802.11ax), konfiguraci 4x4 MIMO v pásmu 5 GHz a 2x2 MIMO v pásmu 2,4 GHz. Podporuje OFDMA, downlink MU-MIMO, 160MHz kanály a poskytuje maximální bezdrátovou PHY rychlost až 4,8 Gb/s v pásmu 5 GHz.
Model AP-575 je vybaven integrovanými všesměrovými anténami, takže není nutné dokupovat externí Wi-Fi antény ani RF kabely. Konstrukce je optimalizována pro venkovní instalace a zařízení je chráněno proti vodě, prachu a náročným klimatickým podmínkám.
Hlavní přednosti
- Wi-Fi 6 / IEEE 802.11ax
- Dual Radio
- 5 GHz: 4x4 MIMO, až 4,8 Gb/s
- 2,4 GHz: 2x2 MIMO, až 575 Mb/s
- Podpora až 4 prostorových streamů v 5GHz pásmu
- Podpora 160MHz kanálů
- OFDMA s až 16 Resource Units
- Downlink MU-MIMO
- Integrované všesměrové antény
- 5GHz antény: 5 dBi
- 2,4GHz antény: 3,4 dBi
- Integrované Bluetooth 5
- Integrované IEEE 802.15.4 / Zigbee
- Outdoor provedení odolné proti povětrnostním podmínkám
- IP66/67
- Provozní teplota -40 až +65 °C včetně plného solárního zatížení
- Odolnost proti solnému aerosolu – test ASTM B117-07A, 200 hodin
- Odolnost proti větru až 165 mph
- Provozní nadmořská výška až 3 000 m
- Integrovaná ochrana elektrických rozhraní proti přepětí
- PoE napájení
- 2 × Ethernet port s podporou PoE
- Podpora LACP mezi oběma síťovými porty
- Intelligent Power Monitoring
- Advanced Cellular Coexistence
- ClientMatch
- Target Wake Time
- 802.11mc Fine Timing Measurement
- WPA3, WPA2-MPSK a Enhanced Open
- TPM pro bezpečné uložení klíčů, přihlašovacích údajů a bootovacího kódu
- Podpora HPE Aruba Networking Central
- Zero Touch Provisioning
- Limited Lifetime Hardware Warranty
Bezdrátová architektura
| Parametr | HPE Aruba Networking AP-575 |
|---|---|
| Typ | Outdoor Hardened Wi-Fi 6 Access Point |
| Wi-Fi standard | IEEE 802.11ax |
| Počet rádií | 2 |
| 5 GHz | 4x4 MIMO |
| 2,4 GHz | 2x2 MIMO |
| 5GHz maximum | 4,803 Mb/s |
| 2,4GHz maximum | 574 Mb/s |
| Max. prostorových streamů | 4 |
| Max. šířka kanálu | 160 MHz |
HPE Aruba uvádí pro řadu 570 maximální agregované on-air rychlosti až 3 Gb/s při konfiguraci HE80/HE40. Současně technická specifikace hardwaru umožňuje v 5GHz pásmu až 4,803 Gb/s při konfiguraci 4SS HE160. Tyto hodnoty je proto vhodné v e-shopu rozlišovat jako maximální PHY rychlost rádia versus typickou/agregovanou provozní konfiguraci. :contentReference[oaicite:1]{index=1} :contentReference[oaicite:2]{index=2}
5GHz rádio – 4x4 MIMO
5GHz rádio podporuje 4 prostorové streamy a při použití kompatibilního 4x4 Wi-Fi 6 klienta, 160MHz kanálu a odpovídající modulace může dosáhnout až 4 803 Mb/s.
- 4x4 SU-MIMO
- 4 spatial streams
- HE20 / HE40 / HE80 / HE160
- Maximálně 4,803 Gb/s
- 4SS HE160
- Downlink MU-MIMO
Pro MU-MIMO může access point současně obsluhovat až čtyři 1SS klienty nebo dva 2SS klienty v režimu 4 spatial streams.
2,4GHz rádio – 2x2 MIMO
- 2x2 SU-MIMO
- 2 spatial streams
- HE20 / HE40
- Maximální PHY rychlost 574 Mb/s
- HE40
- HE20 rychlost až 287 Mb/s
Podporovaná frekvenční pásma
| Pásmo | Frekvenční rozsah |
|---|---|
| 2,4 GHz ISM | 2,400–2,4835 GHz |
| 5 GHz U-NII-1 | 5,150–5,250 GHz |
| 5 GHz U-NII-2A | 5,250–5,350 GHz |
| 5 GHz U-NII-2C | 5,470–5,725 GHz |
| 5 GHz U-NII-3 / ISM | 5,725–5,850 GHz |
| 5 GHz U-NII-4 | 5,850–5,875 GHz |
Dostupnost konkrétních frekvencí, kanálů a vysílacích výkonů závisí na nastavené regulační oblasti a místních legislativních požadavcích. QuickSpecs výslovně uvádí country-specific restrictions. :contentReference[oaicite:3]{index=3}
OFDMA
Technologie OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access) umožňuje současnou komunikaci s více Wi-Fi 6 klienty prostřednictvím rozdělení rádiového kanálu na menší Resource Units (RU). AP-575 podporuje až 16 Resource Units.
OFDMA zvyšuje efektivitu při obsluze velkého množství klientů, protože jednotlivým zařízením lze přidělovat pouze takovou část kanálu, jakou aktuálně potřebují. :contentReference[oaicite:4]{index=4}
MU-MIMO
AP-575 podporuje downlink MU-MIMO. Technologie umožňuje současný přenos dat více kompatibilním klientům prostřednictvím více prostorových streamů.
- až 4 × 1SS klienti současně
- nebo až 2 × 2SS klienti současně
- 4 spatial streams celkem v 5GHz rádiu
Kombinace OFDMA a MU-MIMO snižuje airtime contention a zvyšuje efektivitu sítě zejména při vysokém počtu současně připojených klientů.
Integrované všesměrové antény
Model AP-575 má integrované omnidirectional antény. Na rozdíl od AP-574 není nutné připojovat externí antény pomocí N-type konektorů a RF kabelů. Na rozdíl od AP-577 nejde o směrovou anténní konfiguraci.
| Rádio | Typ antény | Zisk |
|---|---|---|
| 5 GHz | Integrovaná všesměrová | 5,0 dBi |
| 2,4 GHz | Integrovaná všesměrová | 3,4 dBi |
| Bluetooth / Zigbee | Integrovaná všesměrová | 6,0 dBi peak |
Typ antén a jejich zisk jsou uvedeny v technické specifikaci QuickSpecs: AP-575 má integrované všesměrové antény, 5 GHz 5 dBi, 2,4 GHz 3,4 dBi a BLE/Zigbee anténu se špičkovým ziskem 6 dBi. :contentReference[oaicite:5]{index=5}
Vysílací výkon a EIRP
| Parametr | 2,4 GHz | 5 GHz |
|---|---|---|
| Max. conducted výkon / chain | +22 dBm | +22 dBm |
| Max. aggregate conducted výkon | +25 dBm | +28 dBm |
| Max. EIRP AP-575 | 29,0 dBm | 32,6 dBm |
Vysílací výkon je konfigurovatelný v krocích 0,5 dBm. Skutečný maximální výkon je omezen regulačními požadavky dané země. Hodnoty conducted výkonu nezahrnují zisk antény. :contentReference[oaicite:6]{index=6}
Podporované modulace
- 802.11b: BPSK, QPSK, CCK
- 802.11a/g/n: BPSK, QPSK, 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM
- 802.11ac: BPSK, QPSK, 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM
- 802.11ax: BPSK, QPSK, 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM
Podporované šířky kanálů
| Standard | Šířky kanálů |
|---|---|
| 802.11n | HT20 / HT40 |
| 802.11ac | VHT20 / VHT40 / VHT80 / VHT160 |
| 802.11ax | HE20 / HE40 / HE80 / HE160 |
Maximální datové rychlosti
| Standard | Maximální rychlost |
|---|---|
| 802.11b | 11 Mb/s |
| 802.11a/g | 54 Mb/s |
| 802.11n – 2,4 GHz | 300 Mb/s |
| 802.11n – 5 GHz | 600 Mb/s |
| 802.11ac – 5 GHz | 3 467 Mb/s |
| 802.11ax – 2,4 GHz | 574 Mb/s |
| 802.11ax – 5 GHz | 4 803 Mb/s |
Technické rozpětí podporovaných rychlostí a MCS/NSS konfigurací je uvedeno v QuickSpecs včetně 4SS HE160 pro 5GHz rádio. :contentReference[oaicite:7]{index=7}
Počet klientů a BSSID
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Max. asociovaných klientů na rádio | 512 |
| Max. BSSID na rádio | 16 |
QuickSpecs uvádí až 512 asociovaných klientských zařízení na rádio a až 16 BSSID na rádio. :contentReference[oaicite:8]{index=8}
Advanced RF funkce
- Transmit Beamforming (TxBF) – zvyšuje spolehlivost a dosah signálu
- Dynamic Frequency Selection (DFS) – optimalizace využití RF spektra
- Maximum Ratio Combining (MRC) – zlepšení přijímacího výkonu
- Cyclic Delay Diversity / Cyclic Shift Diversity (CDD/CSD)
- Space-Time Block Coding (STBC) – zvýšení odolnosti spojení
- Low-Density Parity Check (LDPC) – účinná korekce chyb
- 802.11mc Fine Timing Measurement (FTM) – přesné měření vzdálenosti
Tyto funkce jsou součástí RF funkcí řady 570 podle QuickSpecs. :contentReference[oaicite:9]{index=9}
Advanced Cellular Coexistence – ACC
Advanced Cellular Coexistence (ACC) využívá integrované filtrování pro minimalizaci rušení od výkonných mobilních základnových stanic, DAS systémů, small-cell a femtocell zařízení.
Funkce je důležitá zejména při instalaci AP v blízkosti mobilní infrastruktury. :contentReference[oaicite:10]{index=10}
Intelligent Power Monitoring – IPM
Intelligent Power Monitoring (IPM) průběžně sleduje energetickou spotřebu access pointu a umožňuje přizpůsobovat dostupné funkce podle dostupného PoE rozpočtu.
Tato funkce je užitečná zejména v situaci, kdy PoE switch nemá dostatečnou výkonovou rezervu pro všechny připojené access pointy. :contentReference[oaicite:11]{index=11}
Bluetooth 5 a Zigbee
AP-575 obsahuje integrované IoT rádio pro Bluetooth 5 a IEEE 802.15.4 / Zigbee. Access point tak může fungovat jako platforma pro lokalizační služby, asset tracking, bezpečnostní řešení a IoT senzory bez nutnosti samostatné překryvné infrastruktury.
| Technologie | Parametr |
|---|---|
| Bluetooth | Bluetooth 5 |
| Bluetooth Tx výkon | až 8 dBm |
| Bluetooth Rx citlivost | až -95 dBm |
| Zigbee | IEEE 802.15.4 |
| Zigbee Tx výkon | až 8 dBm |
| Zigbee Rx citlivost | až -97 dBm |
| IoT anténa | integrovaná všesměrová, 6 dBi peak |
Parametry Bluetooth/Zigbee rádia jsou uvedeny v technické specifikaci na straně 13 QuickSpecs. :contentReference[oaicite:12]{index=12}
Target Wake Time – TWT
Target Wake Time (TWT) je technologie Wi-Fi 6 určená zejména pro zařízení s nízkou spotřebou. Access point může koordinovat okamžiky, kdy má klient komunikovat, takže klient může po delší dobu zůstat v úsporném režimu.
Funkce je vhodná například pro bateriově napájené IoT senzory. :contentReference[oaicite:13]{index=13}
ClientMatch
Patentovaná technologie HPE Aruba Networking ClientMatch využívá informace o klientech, síti, aplikacích a rádiových parametrech k výběru optimálního obsluhujícího access pointu.
Cílem je minimalizovat problém tzv. sticky clients a zajistit, aby zařízení využívalo vhodnější access point a rádiové pásmo. :contentReference[oaicite:14]{index=14}
Bezpečnost
- WPA3
- WPA2
- Enhanced Open
- WPA2-MPSK
- Trusted Platform Module (TPM)
- Policy Enforcement Firewall (PEF)
- Dynamic Segmentation
- SSL/IPSec VPN tunely
WPA3 a Enhanced Open
WPA3 poskytuje moderní ochranu bezdrátové komunikace. Technologie Enhanced Open využívá šifrování i v sítích, které nepoužívají klasické heslo.
WPA2-MPSK
Multi Pre-Shared Key umožňuje používat různé přístupové klíče pro jednotlivá zařízení. Změna klíče jednoho zařízení proto nevyžaduje změnu konfigurace ostatních klientů. QuickSpecs uvádí využití ve spojení s ClearPass Policy Manager. :contentReference[oaicite:15]{index=15}
TPM
Integrovaný Trusted Platform Module slouží k bezpečnému uložení přihlašovacích údajů, kryptografických klíčů a bootovacího kódu. :contentReference[oaicite:16]{index=16}
Policy Enforcement Firewall a Dynamic Segmentation
Policy Enforcement Firewall (PEF) umožňuje aplikovat bezpečnostní pravidla podle kontextu – například podle uživatele, typu zařízení, aplikace nebo umístění.
PEF tvoří základ technologie HPE Aruba Networking Dynamic Segmentation a pomáhá omezit nutnost ruční konfigurace SSID, VLAN a ACL. :contentReference[oaicite:17]{index=17}
VPN
V režimech Remote Access Point (RAP) a IAP-VPN může AP-575 vytvářet zabezpečený SSL/IPSec VPN tunel k Mobility Controlleru konfigurovanému jako VPN koncentrátor. :contentReference[oaicite:18]{index=18}
Správa a nasazení
AP-575 je součástí platformy HPE Aruba Networking a může být provozován samostatně nebo v kombinaci s gatewayí/controllerem. Podporuje cloudovou i on-premise správu.
- HPE Aruba Networking Central
- on-premise management
- Mobility Controller / Gateway
- Zero Touch Provisioning
HPE Aruba Networking Central poskytuje jednotnou správu bezdrátové a kabelové infrastruktury, WAN a VPN prostředí včetně analytiky, automatizace a bezpečnostních funkcí. :contentReference[oaicite:19]{index=19}
Ethernetová konektivita
E0 – HPE SmartRate
- RJ-45
- 100 / 1 000 / 2 500BASE-T
- Auto-sensing link speed
- MDI/MDIX
- 2,5Gb/s podle NBase-T a IEEE 802.3bz
- IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet
- PoE-PD
E1 – Gigabit Ethernet
- RJ-45
- 100 / 1 000BASE-T
- Auto-sensing link speed
- MDI/MDIX
- IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet
- PoE-PD
Oba síťové porty podporují PoE a lze mezi nimi využít LACP pro zvýšení kapacity a redundanci. :contentReference[oaicite:20]{index=20}
PoE napájení
AP-575 je určen pro napájení prostřednictvím Power over Ethernet. QuickSpecs uvádí podporu PoE na portu E0 a/nebo E1.
| Napájecí režim | Podpora |
|---|---|
| IEEE 802.3at | PoE+ Class 4 |
| IEEE 802.3bt | PoE++ Class 4 nebo vyšší |
| 802.3af | Není podporováno jako samostatný/duální zdroj |
Při napájení jedním 802.3at Class 4 PoE zdrojem a vypnutém IPM se druhý Ethernetový port deaktivuje. Při aktivním IPM může access point dynamicky omezovat funkce podle dostupného PoE výkonu. Pro provoz s jedním nebo dvěma 802.3af zdroji není zařízení podporováno. :contentReference[oaicite:21]{index=21}
Spotřeba energie
| Provozní stav | Maximální spotřeba |
|---|---|
| PoE – dual port | 32,0 W |
| PoE – single port, full function | 26,1 W |
| Idle – single PoE | 14,0 W |
| Idle – dual PoE | 16,0 W |
| Deep Sleep – single PoE | 2,9 W |
| Deep Sleep – dual PoE | 3,9 W |
Jedná se o worst-case hodnoty uvedené výrobcem v QuickSpecs. :contentReference[oaicite:22]{index=22}
Link Aggregation – LACP
Oba ethernetové porty AP-575 podporují Link Aggregation Control Protocol (LACP). Při vhodné konfiguraci infrastruktury lze využít oba síťové porty pro zvýšení dostupné kapacity a redundanci síťového připojení.
Mechanické provedení
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Šířka | 240 mm |
| Hloubka | 240 mm |
| Výška | 270 mm |
| Hmotnost | 2,5 kg |
| Rozměry bez montážního držáku | 240 × 240 × 270 mm |
QuickSpecs uvádí pro AP-575 rozměry 24 × 24 × 27 cm a hmotnost 2,5 kg, bez montážního držáku. :contentReference[oaicite:23]{index=23}
Venkovní odolnost
AP-575 je navržen pro provoz v náročných venkovních podmínkách. Konstrukce je plně utěsněna proti vnikání vody a nečistot a access point je určen pro provoz za všech povětrnostních podmínek.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Provozní teplota | -40 až +65 °C |
| Provozní teplota při solárním zatížení | -40 až +65 °C |
| Provozní relativní vlhkost | 5–93 %, nekondenzující uvnitř |
| Skladování / přeprava | -40 až +70 °C |
| Max. provozní nadmořská výška | 3 000 m |
| Voděodolnost / prach | IP66 / IP67 |
| Odolnost proti soli | ASTM B117-07A, 200 h |
| Odolnost proti větru | až 165 mph |
| Ráz a vibrace | ETSI 300-19-2-4 |
Oficiální specifikace potvrzuje provoz při -40 až +65 °C včetně plného solárního zatížení, IP66/67, solný test 200 hodin a odolnost proti větru až 165 mph. :contentReference[oaicite:24]{index=24}
Odolnost proti vodě a prachu – IP66/67
Krytí IP66/67 umožňuje použití AP-575 v prostředích vystavených prachu, dešti a dalším povětrnostním vlivům. Zařízení je konstruováno jako outdoor hardened access point.
Odolnost proti solnému prostředí
AP-575 byl testován podle ASTM B117-07A po dobu 200 hodin v solném spreji. Díky tomu je vhodný i pro náročnější venkovní lokality, kde může být problémem zvýšená koncentrace solí a vlhkosti, například pobřežní prostředí.
Odolnost proti větru
Konstrukce je specifikována pro přežití větru až 165 mph, což odpovídá přibližně 266 km/h.
Integrovaná ochrana proti přepětí
Elektrická rozhraní outdoor access pointu jsou vybavena průmyslovou ochranou proti přepětí. To je důležitá vlastnost při venkovních instalacích, kde je vyšší riziko přepětí a indukovaných elektrických rázů.
Montáž
Montážní držák není součástí samotného AP-575 chassis a objednává se samostatně. Pro AP-575 QuickSpecs uvádí několik kompatibilních montážních sad.
| Montážní sada | Part Number | Typ použití |
|---|---|---|
| AP-OUT-MNT-V1A | R9H97A | Dlouhé rameno pro montáž na stožár / stěnu |
| AP-270-MNT-V2 | JW053A | Krátké rameno pro stožár / stěnu |
| AP-270-MNT-H1 | JW054A | Závěsná / naklápěcí montáž na stožár nebo stěnu |
| AP-270-MNT-H2 | JW055A | Flush montáž na stěnu |
| AP-270-MNT-H3 | R6W11A | Závěsná / dvousměrně naklápěcí montáž |
Pro AP-575 výrobce uvádí V1A jako typicky používaný držák pro montáž na stožár, V2 pro montáž na stěnu a H1 pro zavěšení na nakloněnou nebo vodorovnou konstrukci. :contentReference[oaicite:25]{index=25}
PoE injektory
AP-575 může být napájen pomocí samostatného outdoor nebo indoor PoE midspan injektoru.
| Produkt | Part Number | Výkon |
|---|---|---|
| HPE Aruba Networking PD-9501-5GCO-AC | R7T40A | 60 W, 802.3bt Smart Rate, outdoor, surge protection |
| HPE Aruba Networking PD-9501-5GCO-DC | R7T41A | 60 W, 802.3bt Smart Rate, outdoor, surge protection |
| HPE Aruba Networking AP-POE-ATSR | R6P67A | 30 W, 802.3at Smart Rate |
| HPE Aruba Networking AP-POE-BTSR | R1C73A | 60 W, 802.3bt Smart Rate |
QuickSpecs uvádí tyto napájecí možnosti jako kompatibilní s řadou AP-574/AP-575/AP-577. Pro venkovní instalaci jsou k dispozici injektory s outdoor provedením a ochranou proti přepětí. :contentReference[oaicite:26]{index=26}
USB / konzole
AP-575 je vybaven USB-C konzolovým rozhraním pro servisní a instalační účely. :contentReference[oaicite:27]{index=27}
Stavová signalizace
- vícebarevná LED indikace systémového stavu
- vícebarevná LED indikace rádiového stavu
- Reset tlačítko pro tovární reset při spuštění zařízení
Certifikace a regulační shoda
- FCC / ISED
- CE Marked
- RED Directive 2014/53/EU
- EMC Directive 2014/30/EU
- Low Voltage Directive 2014/35/EU
- IEC/EN/UL 62368-1
- EN 60601-1-1
- EN 60601-1-2
- EN 50155:2017 – Railway Applications
- EN 50121-1:2017 – Railway EMC
- EN 50121-3-2 – Railway EMC
- EN 50121-4:2016 – Railway Immunity
- IEC 61373 ed2:2008 – Railway Shock and Vibration
QuickSpecs výslovně uvádí také železniční certifikace, takže AP-575 je vhodný i pro specifické dopravní a průmyslové instalace, pokud daná konfigurace a místní schválení použití umožňují. :contentReference[oaicite:28]{index=28}
Wi-Fi certifikace
- Wi-Fi Alliance certified 802.11a/b/g/n
- Wi-Fi CERTIFIED Wi-Fi 6 (802.11ax)
- Wi-Fi CERTIFIED ac – Wave 2 features
- Wi-Fi CERTIFIED Location
- Bluetooth SIG
- Ethernet Alliance
- UL2043 plenum rating
- CB Scheme Safety
- cTUVus
Certifikace jsou uvedeny v QuickSpecs na straně 15. :contentReference[oaicite:29]{index=29}
Podporovaný software
Minimální verze operačního systému uvedené výrobcem:
- HPE Aruba Networking Operating System / InstantOS 8.7.0.0
- HPE Aruba Networking Operating System 10.2.0.0
Aktuální podporované verze softwaru je vhodné ověřit před nasazením podle konkrétního controlleru nebo Aruba Central. :contentReference[oaicite:30]{index=30}
Regulační model
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Part Number | R4H17A |
| Model | HPE Aruba Networking AP-575 (RW) |
| Regulační varianta | RW – Rest of World |
| Produktová řada | HPE Aruba Networking 570 Series |
| Typ zařízení | Outdoor Hardened Access Point |
| Regulační model | APEX0575 |
QuickSpecs uvádí pro všechny AP-575 modely regulační model APEX0575. :contentReference[oaicite:31]{index=31}
RF performance – 2,4 GHz
| Režim | Data rate / MCS | Max. Tx výkon | Rx citlivost |
|---|---|---|---|
| 802.11b | 1 Mb/s | 22 dBm | -97 dBm |
| 802.11b | 11 Mb/s | 22 dBm | -89 dBm |
| 802.11g | 6 Mb/s | 22 dBm | -94 dBm |
| 802.11g | 54 Mb/s | 20 dBm | -76 dBm |
| 802.11n/ac HT20 | MCS0 | 22 dBm | -93 dBm |
| 802.11n/ac HT20 | MCS8 | 19 dBm | -72 dBm |
| 802.11ax HE20 | MCS0 | 22 dBm | -93 dBm |
| 802.11ax HE20 | MCS11 | 17 dBm | -62 dBm |
Hodnoty odpovídají RF Performance Table výrobce; maximální výkon je omezen lokálními regulačními nastaveními. :contentReference[oaicite:32]{index=32}
RF performance – 5 GHz
| Režim | Data rate / MCS | Max. Tx výkon | Rx citlivost |
|---|---|---|---|
| 802.11a | 6 Mb/s | 22 dBm | -95 dBm |
| 802.11a | 54 Mb/s | 20 dBm | -76 dBm |
| 802.11n/ac HT20/VHT20 | MCS0 | 22 dBm | -94 dBm |
| 802.11n/ac HT20/VHT20 | MCS8 | 19 dBm | -72 dBm |
| 802.11n/ac HT40/VHT40 | MCS0 | 22 dBm | -92 dBm |
| 802.11n/ac HT40/VHT40 | MCS9 | 19 dBm | -68 dBm |
| 802.11ac VHT80 | MCS0 | 22 dBm | -90 dBm |
| 802.11ac VHT80 | MCS9 | 19 dBm | -65 dBm |
| 802.11ac VHT160 | MCS0 | 22 dBm | -84 dBm |
| 802.11ac VHT160 | MCS9 | 19 dBm | -59 dBm |
| 802.11ax HE20 | MCS0 | 22 dBm | -94 dBm |
| 802.11ax HE20 | MCS11 | 17 dBm | -62 dBm |
| 802.11ax HE40 | MCS0 | 22 dBm | -91 dBm |
| 802.11ax HE40 | MCS11 | 17 dBm | -60 dBm |
| 802.11ax HE80 | MCS0 | 22 dBm | -87 dBm |
| 802.11ax HE80 | MCS11 | 17 dBm | -57 dBm |
| 802.11ax HE160 | MCS0 | 22 dBm | -85 dBm |
| 802.11ax HE160 | MCS11 | 17 dBm | -53 dBm |
RF tabulka na stranách 15–16 QuickSpecs uvádí tyto hodnoty pro jednotlivé MCS režimy a šířky kanálů. Výrobce současně upozorňuje, že jde o maximální hardwarové schopnosti bez započtení zisku antény a že skutečný vysílací výkon je limitován regulačními nastaveními. :contentReference[oaicite:33]{index=33}
Anténní diagramy
QuickSpecs obsahuje na stranách 16–17 samostatné grafy anténních diagramů pro AP-575. Grafy zobrazují průměrované horizontální (azimutální) a vertikální (elevation) charakteristiky integrovaných antén v jednotlivých pásmech a při různých orientacích access pointu.
To je důležité při návrhu venkovní sítě: AP-575 používá všesměrové antény, ale skutečný RF diagram není dokonale kruhový. Orientace zařízení, okolní konstrukce a montážní poloha proto ovlivňují skutečné pokrytí. :contentReference[oaicite:34]{index=34} :contentReference[oaicite:35]{index=35}
Záruka
HPE Aruba Networking Hardware Limited Lifetime Warranty. :contentReference[oaicite:36]{index=36}
Technická specifikace – kompletní přehled
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Výrobce | HPE Aruba Networking |
| Řada | 570 Series |
| Model | AP-575 (RW) |
| Part Number | R4H17A |
| Regulatory Model | APEX0575 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 / IEEE 802.11ax |
| Architektura | Dual Radio |
| 5GHz rádio | 4x4 MIMO, 4SS, až 4,803 Gb/s |
| 2,4GHz rádio | 2x2 MIMO, 2SS, až 574 Mb/s |
| Max. šířka kanálu | 160 MHz |
| OFDMA | ano, až 16 RU |
| MU-MIMO | Downlink |
| 5GHz anténa | Integrovaná omnidirectional, 5 dBi |
| 2,4GHz anténa | Integrovaná omnidirectional, 3,4 dBi |
| Bluetooth | Bluetooth 5 |
| Zigbee | IEEE 802.15.4 |
| BLE/Zigbee anténa | 6 dBi peak |
| Ethernet E0 | 100/1000/2500BASE-T, RJ-45 |
| Ethernet E1 | 100/1000BASE-T, RJ-45 |
| LACP | ano |
| PoE | 802.3at / 802.3bt |
| Max. spotřeba | 32,0 W při dual-PoE |
| Idle | 14,0 W single PoE / 16,0 W dual PoE |
| Deep Sleep | 2,9 W single / 3,9 W dual PoE |
| Voděodolnost | IP66/67 |
| Provozní teplota | -40 až +65 °C |
| Provozní vlhkost | 5–93 % RH |
| Max. nadmořská výška | 3 000 m |
| Odolnost proti větru | 165 mph / cca 266 km/h |
| Salt Spray | ASTM B117-07A / 200 h |
| Rozměry | 240 × 240 × 270 mm |
| Hmotnost | 2,5 kg |
| Konzole | USB-C |
| Bezpečnost | TPM, WPA3, WPA2, Enhanced Open, PEF |
| Management | Aruba Central / on-premise / Gateway |
| Zero Touch Provisioning | ano |
| Záruka | Limited Lifetime Warranty |
Doporučené použití
- venkovní podnikové Wi-Fi sítě
- areály firem a průmyslových podniků
- logistické a skladové areály
- sportovní areály
- kempy a rekreační areály
- univerzitní a školní kampusy
- veřejná prostranství
- venkovní IoT infrastruktura
- doprava a dopravní infrastruktura
- náročná průmyslová prostředí
- pobřežní lokality a prostředí se zvýšenou vlhkostí
R4H17A vs. AP-574 a AP-577
| Model | Anténa | 5 GHz | 2,4 GHz | Určení |
|---|---|---|---|---|
| AP-574 / R4H12A | Externí, konektorová | 4x4 | 2x2 | Instalace s externími anténami |
| AP-575 / R4H17A | Integrovaná omni | 4x4 | 2x2 | Všesměrové venkovní pokrytí |
| AP-577 / R4H22A | Integrovaná směrová | 4x4 | 2x2 | Směrové venkovní pokrytí |
V přiloženém QuickSpecs je R4H17A jednoznačně uveden jako HPE Aruba Networking AP-575 (RW) 802.11ax 2x2/4x4 Dual Radio Integrated Omni Antennas Outdoor AP. :contentReference[oaicite:37]{index=37}
Důležité informace před objednáním
- R4H17A = AP-575 (RW), nikoli AP-574 nebo AP-577.
- AP-575 má integrované všesměrové antény.
- Externí Wi-Fi antény ani RF kabely nejsou pro standardní konfiguraci potřeba.
- Montážní držák není součástí samotného chassis a objednává se samostatně.
- PoE napájecí zdroj/injektor není součástí AP a objednává se samostatně.
- Pro plný provoz je vhodné odpovídající 802.3at/802.3bt PoE napájení.
- 802.3af není pro provoz AP-575 podporováno.
- Maximální rychlost 4,803 Gb/s je PHY rychlost, nikoli garantovaná aplikační propustnost.
- Pro využití 4x4/160 MHz musí být odpovídajícím způsobem vybaven také klient a síťová infrastruktura.
- Konkrétní RF výkon a dostupné kanály podléhají regulačním limitům dané země.
Obsah dodávky
- HPE Aruba Networking AP-575 (RW)
- Part Number: R4H17A
- Integrované Wi-Fi antény
- Integrované Bluetooth/Zigbee rádio
Montážní držák a PoE napájecí zdroj se objednávají samostatně. Kompatibilní držáky a PoE injektory jsou uvedeny výše.
Technical parameters
- WiFi active element type: Wi-Fi routers
- Communication fields: 2,4 + 5 (Dual Band)
- Supported standards: 802.11ax
- Typ antény: Integrovaná
- External antenna connection: Yes
- USB: yes
- Použití: Venkovní